ВОДОВІДВЕДЕННЯ  ВІД  КОТЕДЖІВ

Жити комфортно – прагнення кожної людини. Останнім часом широкого розмаху набуло будівництво заміських будинків, котедж них містечок та селищ з розвиненою інфраструктурою. Актуальними стали питання опалення, водопостачання та водовідведення. Особливої уваги заслуговує питання очищення стічних вод та водовідведення на не каналізованих територіях. Сучасний ринок пропонує різноманітні шляхи вирішення цієї проблеми. Як зробити правильний вибір?

Реалії сьогодення вимагають впровадження новітніх технологій, направлених на ресурсозбереження та охорону довкілля. Використання вигрібних ям та септиків залишається в минулому. Необхідність регулярно вивозити нечистоти за допомогою асенізаційної машини (водовідведення в середньому становить 240 – 350 літрів на людину) досить проблематично. Водовідведення від сучасних заміських будинків може становити до 3 куб. м на добу.

У зв’язку з вищенаведеним доцільно використання прогресивних технологій біологічної очистки господарсько-побутових стічних вод. Сучасний ринок пропонує впровадження індивідуальних споруд очистки для кожного будинку, для групи будинків та для котеджних містечок. Кожні споруди мають свої переваги. При порівнянні їх вартості потрібно пам’ятати, що собівартість очистки 1 куб. м стоків зворотно пропорційна потужності очисних споруд. Тобто чим більша потужність очисних споруд, тим менше доведеться платити за очистку кожного 1 куб. м стоків. Зважаючи на це, при будівництві котеджних містечок доцільніше впровадження централізованої системи каналізації і очисних споруд. Тоді капітальні, експлуатаційні витрати та сервісне обслуговування будуть значно дешевшими. Витрати розподіляються між власниками, а організації, яка здійснює сервісне обслуговування, набагато простіше забезпечити надійне функціонування споруди. При цьому забезпечуються комфортні умови для власника будівлі, зменшується вірогідність забруднення навколишнього природного середовища, створюються умови для контролю за санітарними нормами.

Для споруд більшої потужності більш раціонально вирішується проблема утилізації осаду. На таких спорудах передбачаються системи зневоднення осаду. При цьому вологість осаду зменшується з 98% до 62-75 % (в залежності від типу установки), за рахунок чого його об’єм скорочується в 20-25 разів. Осад має консистенцію вологого ґрунту, його вивезення та утилізація значно дешевше, а раціональне використання в якості добрива для технічних культур та лісопосадок сприяє збереженню довкілля.

Індивідуальні споруди очистки мають інші перевагами. Тут можна використовувати споруди і установки очистки вітчизняного та закордонного виробництва. Капітальні витрати та собівартість таких споруд значно більші. Нерівномірність водовідведення та досить значні коливання в концентраціях забруднень (прання білизни, сімейні свята, сезонні коливання, тощо) потребують додаткових приладів контролю, систем дублювання, автоматизації, регулярного сервісного обслуговування і контролю. Використання принципів ландшафтного дизайну зробить ваші очисні споруди привабливими, а сучасні технології позбавлять незручностей.

Якщо ж вас у на дачі вже є вигрібна яма, то позбутися неприємного запаху та частково очистити стоки вам допоможуть препарати – біодеструктори „Септик Гоблер”, „Септонік”, Біо-Робік”. Придбати їх можна у спеціалізованих підприємств  та по рекламі.

У будь-якому разі, самотужки вирішувати проблему водовідведення недоцільно, якщо ви не спеціаліст у цій галузі. Тому потрібно скористатися послугами спеціалізованої організації. Обов’язково перевірте наявність ліцензії, санітарно-гігієнічних висновків, сертифікації установок та обладнання, наявність гарантійного та сервісного обслуговування, не зайвим буде поцікавитися стосовно впроваджених та зданих в експлуатацію споруд. Для того, щоб уникнути зайвих проблем під час будівництва та в майбутньому, доцільно скористатися послугами організації, яка пропонує будівництво „під ключ”, тобто яка розробить та узгодить проект, здійснить будівництво, монтаж та наладку споруд. Розгляньте комерційні пропозиції декількох організацій, врахуйте капітальні та експлуатаційні витрати. Розміщення споруд, умови скиду очищених вод та утилізації осаду повинні бути узгоджені з землевпорядником, органами СЕС та екології.

Збережіть довкілля та покращить свій комфорт. Вибір за Вами!

Аспірант КНУБА Г.О. Діренко

<<Назад